Ing. Lubomír Diviš
PODNIKOVÉ PORADENSTVÍ
Ekonomika Controlling Informatika
PARTNER
Kontaktní informace
www.ei-advisor.com
            www.ei-advisor.eu
                       www.ei-advisor.cz
                                  www.ei-poradce.cz
English
Česky
Deutsch


Vývoj metodiky pro vyhodnocování ekonomické výhodnosti výrobků založené na kalkulaci neúplných nákladů  (strojírenství - Kovosvit a.s., Sezimovo Ústí).
Návrh a kompletní realizace informačního systém pro podporu a zajištění celé prodejní oblasti velkého strojírenského podniku. (fin. efekt projektu 20 mil. Kč) Analýza, návrh technické a systémové infrastruktury, datové modely, kompletní vývoj aplikace a její implementace, správa a aktualizace, zaškolení uživatelů, technická, systémová správa sítí. Následné využívání těchto výsledků pro řízení prodeje.(strojírenství - Kovosvit a.s., Sezimovo Ústí).
Rekonstrukce a zavedení postupů v oblasti  controllingu a logistiky (dodavatel automobil.průmyslu - Lecotex,a.s. Faurecia).
Reengeneering informačního systému dodavatele automobilového průmyslu po neúspěšné implementaci a již zaplacené původním dodavatelům.
Návrh, realizace, správa a integrace počítačových sítí (dodavatel automobil. průmyslu - Lecotex,a.s. Faurecia).
Zavedení ekonomického řízení, finančního controllingu (společnost zajišťující IT služby pro Jihočeskou energetiku - Synergie, a.s.).
Projekt implementace účetního SW ISO uvnitř firmy včetně SW podpory, práce na pozici finančního ředitele (Synergie, a.s.).
Zkušenosti z práce jednatele a výkonného ředitele výrobní a obchodní společnosti, jednání s evropskými zákazníky a integrace do mezinárodních struktur firmy (chemicko tepelná rafinace grafitu Maziva,s.r.o. Týn nad Vltavou, součást Graphit Kropfmühl AG).
Projekt zvýšení konkurenceschopnosti, snížení nákladů a zavedení ekonomického řízení a plánování do činnosti firmy.
Zavedení standardních postupů ekonomického řízení, controllingu, plánování, reporting pro zahraniční mateřskou společnost (výrobce nýtovacího nářadí a unikátních výrobních linek a zařízení).
S výborným týmem vedení a spolupracovníky společnosti jsme úspěšně zrekonstruovali nasazený problematický informační systém (ERP) a stále zvyšujeme využití všech firemních zdrojů a v oblasti přípravy informací pro podporu řízení využíváme nástroje "business intelligence" typu open source, které i v době ekonomických krizí umožňují pokračovat v práci.
a zde se budeme moci pochlubit  úspěšnou spoluprací třeba s vaší úspěsnou společnosti a s vašimi spolupracovníky...
 
 
ÚVOD --->  Praxe
Vysoká škola ekonomická - výrobně ekonomická fakulta - ekonomika průmyslu, ukončena v r. 1984
Mezinárodní ocen
ění za práci v oblasti výrobkové analýzy (metoda na vyhodnocení ekonomické efektivnosti výrobků, publikovaná v r. 1987
Praxe, zkušenosti, realizované projekty:
Vzdělání:
Zkušenosti, praxe, projekty